Kanų liūtų startas: ką reikia žinoti ir kas laimės
Šiandien prasideda didžiausias ir svarbiausias reklamos pasaulio kūrybiškumo festivalis, kuriame bus krūva įdomios informacijos ir gausybė fantastiškų apdovanojimų.
Štai dėl tokių auksinių (ir ne tik) liūtų statulėlių kovos ryškiausios pasaulio reklaminės kampanijos.
Ta proga mes kalbėsime apie Kanų liūtus ir šiame įraše aptarsime:
Kas tie Kanų liūtai ir kodėl jie verti dėmesio
Kokios temos dominuos šių metų festivalyje
Išrinkau 18 man labiausiai patikusių kampanijų, kurias parodysiu ir turėsime galimybę visas jas peržiūrėti
Bet prieš pradedant nagrinėti temą, noriu pasidžiaugti neįtikėtinais praėjusios savaitės įvykiais. Mano “mokamų” prenumeratorių skaičius daugiau nei padvigubėjo, priartėjo prie 100 (kas reiškia, kad netrukus gausiu tai patvirtinantį ženkliuką) ir patekau į tiesiog sunkiai suvokiamą Substack’o global “Rising in Business” kategorijos 4-ą vietą!
Beliko 5 žmonės ir pasieksiu 100 “mokamų” prenumeratorių, kas yra tiesiog wow! Jeigu vis dar svarstot - nebesvarstykit, prisijunkit! Nėra brangu, o naudingo turinio - užtektinai ir kiekvieną savaitę vis daugėja! (plačiau apie tai - ČIA)
Mano motyvacijos lygis dabar siekia maksimalias aukštumas. Nuoširdus AČIŪ visiems prisijungusiems! Stengsiuosi pateisinti jūsų lūkesčius ir kad kiekvienas investuotas euras grįžtų kaip įmanoma didesne verte!
Taip pat nusprendžiau, kad noriu plačiau pasidalinti nauda:
jeigu dirbi mokykloje (moksleiviu ar mokytoju),
jeigu dirbi aukštojoje mokykloje (studentu ar dėstytoju),
jeigu yra kokia nors priežastis, kodėl negali įsigyti mokamos mano prenumeratos,
PARAŠYK man žinutę ir tiems, kas atitinka bent vieną kriterijų, padovanosiu “mokamą” narystę. Ir tai nėra parama, o noras prisidėti prie marketingo industrijos edukacijos.
Planuoju padovanoti iki 50 narysčių! Turbūt patogiausia būtų parašyti man per FB messengerį, bet tinka ir bet kokios kitos priemonės - komentaras po šiuo įrašu, žinutė į Substack’ą arba kažką tikrai sugalvosit.
O jeigu pažįsti kažką, kas atitinka kriterijus, persiųsk jam / jai šią žinutę (neabejoju, kad už tokią dovaną tikrai padėkos):
Kas tie Kanų liūtai?
Kanų liūtuose buvau 7 ar 8 kartus ir manau, kad kiekvienas su marketingu susijęs žmogus turėtų ten bent kartą gyvenime nukeliauti.
Kanų liūtai man yra tarsi profesiniai Naujieji metai. Ten suvažiuoja kūrybiškiausi pasaulio protai, kiekvieną dieną nuo ankstyvo ryto iki maždaug 17 val. vyksta pranešimai ir workshop’ai (vienu metu po 5-6 pranešimus skirtingose salėse), todėl turi gerokai padirbėti, kad susidėliotum tinkamą programą.
Į Kanų liūtus suvažiuoja visi: klientai, reklamos agentūros, media agentūros, kanalai, kūrybininkai, vadybininkai, įžymybės ir kas tik netingi (ir gali susimokėti už bilietą beveik 4,5 tūkstančio eurų).
Šiais metais tarp ryškiausių pranešėjų bus Serena Williams, Youtube’o CEO Neal Mohan, muzikantas James Blake, McDonalds’s CMO Morgan Flatley, humoristas ir vienas žymiausių SNL aktorių Bowen Yang ir daugybė kitų.
Programa vyksta ne tik oficialiuose Kanų liūtų erdvėse. Daugybė pasaulinių prekių ženklų organizuoja “alternatyvius” Kanų liūtus. Meta, Google ir nemažai kitų turi išsipirkę savo erdves paplūdimiuose, kuriuose turi savo scenas ir savo pranešėjus. Kaip tik turiu nuotrauką iš praėjusių metų Meta beach’o, kur ne tik programa, bet ir dovanos bei įvairios integracijos.
Linkedin, TikTok, Snapchat, Netflix ir daugybė kitų organizuoja savo programą skirtinguose viešbučiuose. Amazon’as, kuris, beje, atsiveš buvusias NBA žvaigždes Blake Griffin ir Dirk Nowitzki, programą rengia prieplaukoje.
Savo erdves turi ir didžiausios pasaulio reklamos agentūros. Pavyzdžiui, Havas turi specialią “Havas Café” zoną, kurioje ir programa, ir vakarėliai, ir susitikimai su klientais.
Kažkas dar pakvies į susitikimus ar pasiplaukiojimus jachtose, o kažkas organizuos vakarėlius už Kanų ribų.
17 val. prasideda “dienos aptarimas” ir networking’as su kokiu nors gėrimu rankoje, o tada greitai bėgi pavakarieniauti, nusiprausti ir į kažkurį vakarėlį. Visur gausi ragauti rosé vyno, nes jis gaminamas šiame regione. Tačiau persistengti su gėrimais nerekomenduočiau, nes jau kitą rytą turi būti “šviežias” ir programos maratonas tęsiasi.
Po tokios intensyvios savaitės jausmas dvejopas. Iš vienos pusės - tam tikra euforija nuo neįtikėtino kiekio ir kokybės turinio, iš kitos pusės - reikia atostogų, nes jautiesi nežmoniškai pavargęs. Tačiau kaip rodo mano patirtis, kiekvieną kartą grįžęs iš Kanų įgyvendindavau bent kelias išgirstas (ar inspiruotas) idėjas, kurios galiausiai atneša daugiau vertės nei bilieto kaina.
Kokių temų tikėtis šių metų Kanų liūtuose?
Kanų liūtų pagrindinis fokusas - kūrybiškumas. Festivalis atliepia tai, kas vyksta šiuo metu ir reflektuoja į pasaulinį kontekstą. Pastaruosius dvejus metus dominuojanti Kanų liūtų tema buvo AI. Greičiausiai ne išimtis bus ir šie metai, kai pasaulinio lygio industrijos lyderiai pasakos, ką jiems pavyko nuveikti.
Peržiūrėjau daugiau nei šimtą (!) pastarųjų metų reklaminių kampanijų, kurios buvo deleguotos išbandyti jėgas Kanuose ir mano nuostabai - tik kelios iš jų buvo pilnai sukurtos AI. Tai iš dalies pagrindžia vis ryškėjantį naratyvą, kad AI reklamoje (bent jau kol kas) atlieka labiau techninę rolę. Tai nereiškia, kad AI nesvarbus, bet labiau, kad kūrybiniai sprendimai vis dar ima viršų.
Kanų liūtai visada kūrybiškumą iškelia ant pjedestalo ir labai aiškiai sako: duomenų surinkimas ar analizavimas neužtikrina taiklios įžvalgos, o didelis įsitraukimas ar virusinis efektas negarantuoja efektyvumo.
Nagrinėjant šių metų programą, galima išskirti kelias daugiausiai dėmesio sulauksiančias temas:
Inovacijos - nuo technologijų ir įrankių iki netikėtų sprendimų ir galimybių
Skaitmeninė transformacija - nors vyksta jau kokį dešimtmetį, vis dar aktualu
Kūrybiškumas - tema, be kurios Kanų liūtai būtų neįmanomi, tačiau kiekvienais metais vis daugiau dėmesio skiriama strateginiam požiūriui ir efektyvumo matavimui
Industrijos pokyčiai - nuo iššūkių su talentais iki pasikeitusio žmonių elgesio
AI - viskas, kas su tuo susiję, tik akcentas keliaus į praktinį išnaudojimą, t.y. automatizavimą, targetinimą, naujausias galimybes ir pritaikymo potencialą
Kūrėjai - fancy žodis, kuris vis dažniau naudojamas influenceriams apibrėžti, tačiau akivaizdu, kad jie yra itin svarbūs šių dienų reklamos pasaulyje.
Žodžiu, bus įdomu. Neabejoju, kad per artimiausias savaites apie Kanų liūtus išgirsime daugiau.
Kas laimės liūtą arba 18 dėmesį patraukusių kampanijų
Sakoma, kad Grand Prix apdovanojimą laimi kampanijos, kurios padaro reikšmingą pokytį pasauliui, o auksinį liūtą gali nuskinti reali inovacija.
Kadangi peržiūrėjau tiek daug įvairių į Kanų liūtus pretenduojančių kampanijų ir turiu tradiciją kiekvienais metais sudaryti labiausiai patikusių sąrašą, pasidalinsiu juo čia.
Rekomenduoju susiplanuoti ~30 minučių laiko, įsijungti garsą, pasidaryti kokio skanaus gėrimo ir pasižiūrėti, kokios kampanijos turėtų grįžti su apdovanojimais.
Reikėtų pastebėti, kad šiais metais vieno ar dviejų ryškių favoritų nėra. Tačiau kampanijų, kurios yra įdomios, prasmingos ir vertos dėmesio - tikrai užtektinai.
#1 Keičiančios pasaulį kampanijos
Viena didžiausių problemų apie smurtą patiriančius žmones - jie dažniausiai neturi, kur bėgti. Kokį gerą sprendimą pasiūlė viena draudimo bendrovė 👇
Atrodo, toks žemai kabantis vaisius ir kaip niekas apie tai nepagalvojo anksčiau. Puikus darbas ir realus pokytis visiems klausos negalią turintiems žmonėms 👇
Apple jau ne pirmus metus pritraukia Kanų liūtų dėmesį įdiegdama reikšmingas inovacijas savo produktuose. Naujausias sprendimas bus čia 👇
#2 Vertingos istorijos
Kanų liūtai be ryškių alkoholio prekių ženklų kampanijų būtų sunkiai įsivaizduojami. Dažnai jų reklamos būna apie kažką smagaus, o šį kartą - (beveik) nuoširdus noras padėti išsaugoti iš kartos į kartą keliavusį palikimą 👇
Šią kampaniją pastebėjau gerokai anksčiau. Skandinavai ne pirmą kartą pretenduoja į Kanų liūtą su turizmui skirta reklama. Patiko, kad žiūrint video, ilgą laiką net nesupranti, kad tai yra reklama 👇
Iš savo patirties žinau, kad kai gimsta vaikas, esi pasiruošęs viskam. Tačiau nebūčiau patikėjęs, kad moterys po gimdymo nori būtent šito 👇
Pamenu vaikystėje buvo toks pasakymas, kad geriau pačiam pirmam iš savęs pasijuokti, tada kiti nebeturės priežasties to daryti. Kažkuria prasme, labai panašų motyvą turi ši kampanija 👇
Graži iniciatyva ir panašu, kad visai sėkminga. Viena iš kampanijų, galinčių sukurti pokytį 👇
Dar viena Apple kampanija, kurios fokusas - grėsmės internete ir kaip nuo to apsisaugoti 👇
Atrodo, labai nesudėtingas, bet tuo ir žavus sprendimas. Genialumas slypi paprastume, ar ne? 👇
#3 Kietos įžvalgos
Labai įdomi strateginė įžvalga, padiktavusi pakankamai juokingą kampaniją ir žavingą išpildymą 👇
Kaip išnaudoti dabartinius interneto trendus, turinio kūrėjus ir įkomponuoti savo prekės ženklą taip, kad visiems viskas labai patiktų ir patys kūrėjai norėtų jį reklamuoti 👇
Prisipažinsiu, ne iš karto supratau, kame čia wow, bet išaiškinimas - įtikino. Beje, jeigu nuspręsite atsisiųsti šriftą, jį galite rasti čia 👇
#4 Smagios kampanijos
Nepamenu, kada paskutinį kartą taip įsitraukęs žiūrėjau 5 minučių reklamą. Labai gerai papasakota istorija, įtraukiantis scenarijus ir savo žavesio įnešantis rytietiškas reklamos stilius, kur nurautas absurdas balansuoja su įdomumu 👇
Nebūtinai laimės Kanų liūtą, tačiau pati idėja - graži. Esu ne kartą mąstęs apie panašius sprendimus (nes script’as universalus), tačiau norint iš tikrųjų įgyvendinti, reikia nemažai drąsos 👇
Neabejoju, kad šita Uber Eats kampanija gaus apdovanojimą, nes pilnai atitinka Kanų liūtų kontekstą. Be to, turi keletą skirtingų epizodų, kurių visi kalba apie tą patį 👇
Kampanija, sukėlusi didelį susidomėjimą ir internetinių sukčių laikais įgavusi ypatingą prasmę. Smagu, kai sukčiai yra prigaunami jų pačių metodais 👇
Na ir pabaigai, kampanija, kuri greičiausiai nebus apdovanota, tačiau nufilmuota Lietuvoje ir patenka tarp ryškiausių pastarujų metų su maisto prekių ženklais susijusių kampanijų. Gera proga pamatyti pasaulinį prekės ženklą ir atpažinti praktiškai visas filmavimo lokacijas 👇
Tiek informacijos šiam kartui. Tikiuosi pavyko išbūti su šiuo įrašu iki pat galo ir bent šiek tiek pajausti Kanų liūtų dvasią. Aš šiais metais Kanų liūtus stebėsiu iš Vilniaus, tačiau gal pavyks nukeliauti ten kitąmet.
Beje, jeigu pasižiūrėję kampanijas, turėsite savo favoritą, parašykite komentaruose, kam skirtumėte savo liūtą.
Na ir jeigu skaitėte tekstą, žiūrėjote video, viskas pasirodė įdomu, tačiau mano kanalo dar neprenumeruojate, tikiuosi, ištaisysite šią klaidą!
Iki kitos savaitės!
Mano favoritai Visit Oslo ir The Desk Break ✌️
Kai kurias žiūrint susimėčiau, ar čia ne pernykštės. Na kad ir airiško PUB’o ar AXA draudimo. Gal kad darbų pateikimo forma tokia atsikartojanti tose kategorijose