8 Comments
User's avatar
Austė Venslovaitė's avatar

Skaičiau ir kažkaip galvojau, kad čia išsiskiria marketingo ir iš esmės veiklos pobūdis, negali būti? Tarkim, kai mes kalbam apie kampanijas, kad ir Tavo duotus pavyzdžius, aš įsivaizduoju, kad čia reikia daugiau kūrybos ir originalumo, tad konkurentų priemonų ir jų benchmarkų sekimas, nebūtinai pasitarnaus taip gerai, kaip visiškai unikalus savo prekės ar paslaugos pozicionavimas. Nors ir čia vienas kabliukas tikrai yra: sekant konkurentus, gali matyti jų komunikuojamus pliusus ir taip geriau atskirti, kokius USP išskirti su savo produktu, pvz, ką atliepia last mile, ko neatliepia barborytė. Bet čia mažmožis.

Tačiau kalbant apie produktus, kurie neturi savo brandingo, yra neišsiskiriantys rinkoje ir jų pagrindinis marketingo funnelis yra web - konkurentų stebėjimas tokioms įmonėms yra pagrindinis įrankis. Nesakau, kad čia būtinoji geriausia praktika, bet taip yra. Todėl mes turime tiek daug copy-paste produktų rinkoje, tačiau tai veikianti praktika tokiam verslo modeliui.

Kaip bebūtų. beskaitydama prisiminiau, kaip kadais svarsčiau galimybę dirbti su marketinginėmis kampanijomis, bet taip ir nukeliavau su savais reikalais į kitą šoną nuo marketingo, nes būtent pastarasis modelis, kurį aprašiau, manęs visai neužvedė būti marketingiste. Buvo įdomu pažiūrėti pridėtus pavyzdžius, tokiems tikrai linkiu tik mažiau konkurentus stebėti ir daugiau leisti pasileisti plaukus.

Expand full comment
Arijus Žakas's avatar

Ačiū už nuomonę. Sutinku, kad nėra juoda / balta ir turbūt marketinge nerasime temos, kurioje būtų tik vienas labai konkretus "teisingas" atsakymas, be jokių išimčių ar niuansų. Sutinku, kad mes turime begalę copycat'ų ir tais atvejais, konkurentų stebėjimas turi visai kitokią prasmę. Tačiau net ir šioje situacijoje - vien tik žiūrėjimas į konkurentus nebus pakankamais rezultatui generuoti, vis tiek reikės priiminėti sprendimus apie reklamos planą, kanalus, investicijas, analizavimą, kūrybinius veiksmus ir t.t. ir pan.

Anyway, man marketingas patinka būtent dėl to pločio, kur gali būti begalė skirtingų nuomonių ir visos jos gali būti savaip teisingos :)

Expand full comment
Evelina's avatar

Google irgi turi ads library, tai galime žinoti, ką konkrečiai jie daro, tik kad biudžeto negalime žinoti. Auction insights dalinai gali pasakyti, kiek rinkos užima, bet ten irgi toks labiau būrimas iš kavos tirščių. Bet ads library patyręs specialistas žiūrėdamas gali gana gerai nuspėti, kokie kampanijų tipai leidžiami.

Expand full comment
Arijus Žakas's avatar

Ačiū už patikslinimą, taip, yra ir daugiau detalių, kurias galima išsitraukti iš viešai prieinamų kanalų, bet mano mintis buvo labiau apie tai, kad net jeigu ir matai, ką konkrečiai daro konkurentas, bet nežinai, kokios yra aplinkybės (kaip viena svarbiausių - investicijos), tai įspūdis apie efektyvumą vis tiek nėra tikslus :)

Expand full comment
Evelina's avatar

Taip, tikrai pritariu. Bet jeigu jau biudžetą galėtume stebėti, tai ir jie galėtų stebėti mūsų, tai manau visiems naudingiau to nežinoti :)

O dėl Google ads library, tai norėjau patikslinti skaitantiems. Taip pat ir TikTok ads library irgi yra. Man atrodo, jie dabar visi įstatymiškai privalo užtikrinti skaidrumą.

Expand full comment
Arijus Žakas's avatar

Taip, man rodos, tai atsirado po kažkurio fake news ar politinių rinkimų skandalo. Nuo tada visi skelbia ir reklamas, ir kas užsakovas.

O kas liečia investicijų rodymą / nerodymą, čia atskira tema. Teoriškai, jeigu mes išleidžiam 100 eurų, o konkurentai - 1000 eurų, tikėtina, kad mus skatintų investicijas didinti. Bet spėju, kad kanalai turi savo logiką, kodėl biudžetų neatskleidžia :)

Expand full comment
Evelina's avatar

Iš kitos pusės, dirbant su itin mažais klientais gali atsirasti atsikalbinėjimas (iš agentūrų ar vidinių specialistų, o gal net sau pačiam) „tai čia konkurentai 1000 leidžia, mes tik 100 turim, nieko padaryt negalim“ :) iš dalies skatina pasitempti biudžeto nežinojimas ir vis tiek daryti geriausiai, kaip gali, mano nuomone.

Expand full comment
Arijus Žakas's avatar

O man būtų įdomu žinoti konkurentų biudžetus. Galima būtų įvertinti, kaip efektyviai išnaudojam savo investicijas. Bet tikiu, kad čia būtų labai daug reikalų ir abejoju, ar artimiausiu metu tokia informacija būtų pasiekiama. Esu matęs įrankį, kuris išnagrinėjęs viešai prieinamą informaciją, padaro prielaidas, tačiau ten buvo absoliučiai klaidinanti informacija :)

Expand full comment