Discussion about this post

User's avatar
Austė Venslovaitė's avatar

Skaičiau ir kažkaip galvojau, kad čia išsiskiria marketingo ir iš esmės veiklos pobūdis, negali būti? Tarkim, kai mes kalbam apie kampanijas, kad ir Tavo duotus pavyzdžius, aš įsivaizduoju, kad čia reikia daugiau kūrybos ir originalumo, tad konkurentų priemonų ir jų benchmarkų sekimas, nebūtinai pasitarnaus taip gerai, kaip visiškai unikalus savo prekės ar paslaugos pozicionavimas. Nors ir čia vienas kabliukas tikrai yra: sekant konkurentus, gali matyti jų komunikuojamus pliusus ir taip geriau atskirti, kokius USP išskirti su savo produktu, pvz, ką atliepia last mile, ko neatliepia barborytė. Bet čia mažmožis.

Tačiau kalbant apie produktus, kurie neturi savo brandingo, yra neišsiskiriantys rinkoje ir jų pagrindinis marketingo funnelis yra web - konkurentų stebėjimas tokioms įmonėms yra pagrindinis įrankis. Nesakau, kad čia būtinoji geriausia praktika, bet taip yra. Todėl mes turime tiek daug copy-paste produktų rinkoje, tačiau tai veikianti praktika tokiam verslo modeliui.

Kaip bebūtų. beskaitydama prisiminiau, kaip kadais svarsčiau galimybę dirbti su marketinginėmis kampanijomis, bet taip ir nukeliavau su savais reikalais į kitą šoną nuo marketingo, nes būtent pastarasis modelis, kurį aprašiau, manęs visai neužvedė būti marketingiste. Buvo įdomu pažiūrėti pridėtus pavyzdžius, tokiems tikrai linkiu tik mažiau konkurentus stebėti ir daugiau leisti pasileisti plaukus.

Expand full comment
Evelina's avatar

Google irgi turi ads library, tai galime žinoti, ką konkrečiai jie daro, tik kad biudžeto negalime žinoti. Auction insights dalinai gali pasakyti, kiek rinkos užima, bet ten irgi toks labiau būrimas iš kavos tirščių. Bet ads library patyręs specialistas žiūrėdamas gali gana gerai nuspėti, kokie kampanijų tipai leidžiami.

Expand full comment
6 more comments...

No posts